Modern metagame: 3. junij 2019

Junij je tu! Zadnji mesec prve Modern sezone, od zaključka sezone pa nas ločijo le še trije ponedeljki. Vsi zagrizeni grinderji so že prestavili v šesto prestavo v upanju na osvojitev enega izmed 16. mest, ki vodijo na zaključni turnir. Tokrat se nas je zbralo 25, veliki zmagovalec večera pa je bil Miran s podporo Cristiano Tronalda, Le Tron Jamesa in Tron Weasleya (za neuke, Eldrazi Tron).

Modern lestvica 2018/19 – 39/42

Pintar je kot drugi dosegel mejo 300 točk, Banič pa je s slabo predstavo nabral še 3 dodatne točke zaostanka za Pintarjem. Žižek se je premaknil na 7. mesto, prvič letos pa smo bili priča razdejanju Eldrazi Trona v rokah Mirana. S popolnim 5-0 se je povzpel na 8. mesto, na 9. mestu je zdaj tokrat odsotni Žehelj, 10. pa Šircelj B.
Pri repu karavane je prav tako prišlo do manjših sprememb. Bočaj in Legin sta večer zaključila s 4-1 in po novem zasedata 14. in 15. mesto. Kolar se je preizkusil z Grixis Death’s Shadowom, 2-3 je bilo dovolj za obstanek na 16. mestu. Kar štiri mesta pa je ta teden izgubil prav tako odsotni Bumbar, zdaj je 18. in ima 4 točke zaostanka za Kolarjem.

X-1-1 ali boljši decki
5-0 Eldrazi Tron (Miran)
4-1 8-Rack (Bočaj), RW Eldrazi (Legin), Scaled Affinity (Avsec)
3-2 Bant Spirits (Fujs), Burn (Žižek), Elves (Vakselj), G-Tron (Horvath), Grixis TiTi (Komavec), Humans (Kos, Prosen), Scaled Affinity (Pregl)

Eldrazi Tron (Lipovača M.) / 5-0 / 03.06.2019 @ ČMC Črnuče